Money Aidat Borcu Sorgulama
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

İstatislik Sayfa İstatisliği
  • Online Kişi   : 2

  • Kişisel           : 377486

  • Toplam         : 3400644

Köşe Yazarı › Yücel CAN › HABERİN SAATİNDE…
10858 kez okundu
01/03/2023

Yücel CAN / HABERİN SAATİNDE…


Yaratıldığı ilk günden beri insan, insana dair birçok şey haber olur, insanın birçok şeyden haberi olur. Haberin de saati olur. Saatinde yapılan haberin de değeri olur.

Arapça kökenli olan haber Türk Dil Kurumu’na göre; bir olay, bir olgu üzerine edinilen bilgi, salık, iletişim veya yayın organlarına verilen bilgi, yüklem, bilgi anlamlarına gelmektedir.

Saat de Türk Dil Kurumu’na göre bir günlük sürenin yirmi dörtte birine eşit, altmış dakikalık zaman dilimi, zaman parçası, vakit, zaman, bir işin belli bir zamanda yapıldığı iş, günün hangi anı olduğunu bildiren alet, sayaç anlamlarına gelmektedir.

Bir noktada habersiz hayat olmaz ve hayat da zamanın belli bir saatinde olur. Haber değeri olmayan bilgi anlamsız olur.

Haber sözdür, yazıdır, davranış biçimidir, iletişimdir, etkileşimdir, güç birliğidir, uyanmadır, uyarılmadır, davranışa geçmedir, haber manevi ve maddi bilgilerin, geniş anlamda değerlerin bütünüdür…

Haberi olmayan bir hayat tehlikelerle, sorunlarla doludur. Haberin saati ölçüdür, farkındalıktır, dikkat etmektir, tanımaktır, tanımlamaktır, hayata tutunarak yaşamdan uzak kalmamaktır.

Haber özellikle insanlara, canlılara mahsus bir haldir, haber; kişinin kendisini, başkalarını, dünyayı, kâinatı ifade etmektir. Bir noktada haber bir söz ve yazı ise “Güzel bir söz sadakadır.” Sözün bir başka özelliği ve güzelliği de yazıya dökülerek geride hoş bir sada ile ölümsüz eser olmasıdır.

Bu anlamda Kalem gerek kendi hayatında ve gerekse Günışığı’ndan, Yeni Ufuk’tan, Anadolu’dan, Başkent’ten başlayan seyahatinde bugüne kadar olduğu gibi bir vücudun parçalarının misali ile “Biz Birlikte Güçlüyüz” ruhuna önem verir.

Söz ve yazı ile insana, kâinata değişik yollarla insana, insanlığa hizmet için “bir hayra vesile olmak o işi yapmak gibidir.” Bir insanı ölümden (kötülükten) kurtarmak bütün kâinatı ölümden (yok olmaktan) kurtarmak gibidir.” anlayışı ile artık Kalem“Haberin Saatinde.”

Hem de değişik alanlarda bilgi, tecrübe kadar liyakat ile birlikte haslet ve hassasiyeti olan güzide yazar kadrosu ile…

“Başarımız Haberde Saklı” sloganı ile Almanya merkezli 2011’den beri yayın hayatına kesintisi devam “Haberin Saati.com” adresinde güçlü yazar kadrosu ile Sizlerleyiz.

Başta Türkiye ve Almanya olmak üzere Avrupa, Balkanlar, Türk Dünyası ve bütün dünyaya sese, nefes, olmak için güçlü yazar kadrosu ile “Haberin Saati com” ile birlikteyiz.

Dünya hayatı günlerle, aylarla ne kadar sınırlı olursa olsun, insan muayyen bir dönemi anlamlandırmak, dün olduğu gibi bugün de yarın da şekilden öte insan olabilmek, insana insan olduğu için değer verebilmek, söz ile hayra vesile olabilmek, geride hoş bir sada bırakabilmek, bedenen ölse de ölümsüz eser ile yaşamak, unutulmamak için Türkiye’den gelen gönle dokunan söz ve yazı ile “Haberin Saati” ailesindeyiz.

Niyet, işlerimiz, akıbetimiz hayırlı olsun. Güçlü yazar kadrosu ile“Haberin Saatinde” hayat ve haber dolu pencereden selamlar, merhaba…

Tüm Yazılar için Tıklayınız