Money Aidat Borcu Sorgulama
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

İstatislik Sayfa İstatisliği
  • Online Kişi   : 3

  • Kişisel           : 302481

  • Toplam         : 3066245

Basında Biz » Basında Dost Meclisi Buluşmaları

Basında Dost Meclisi Buluşmaları

Çıktı Al
70 kez okundu
05 Nisan 2022
İdareci̇ Ve Bürokratlar Birliği Derneği̇ "Dost Meclisi" Buluşmaları programına basından büyük ilgi gösterdi.


“Dost Meclisi Buluşmaları’nın” 2022 Yılının İlk Konukları; TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Sayın Celalettin Güvenç ve Afyon Milletvekili Sayın Ali Özkaya...
Derneğimizin geleneksel olarak düzenlemiş olduğu “Dost MeclisiBuluşmaları” programının konukları; TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Sayın Celalettin Güvenç ve Afyon Milletvekili Sayın Ali Özkaya İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneğine teşrif ettiler.

“Dost Meclisi Buluşmaları” programı samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşecek tanışma ile birlikte çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunarak yöresel ikramlarda bulunulmuştur.
Program İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Başkanı Sayın Yücel Can’ın selamlama, takdim ve dünden bugüne Derneğimiz üzerinde vurgu yapılmıştır.
Daha sonra programda konuşan Celalettin Güvenç; “Gönül Dostlarımızla beraberiz. Afyon Milletvekilimiz Sayın Ali Özkaya’yla birlikte İareci ve Bürokratlar Birliği bizim evimiz, burada bu devlete uzun yıllar hizmet eden insanlar var, Gönül Dostları var. Birliğin çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. Gücümüzün yettiği kadar projelerini destekliyoruz. Ben bir örnek sivil toplum kuruluşu olarak gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. Burası, sağduyu sahibi, milli meselelerde duruşu olan bürokratların bir araya geldiği bir sivil topum örgütü. Allah yardımcısı olsun kardeşlerimin. Yücel Başkan başta olmak üzere bütün ekibe tebriklerimi sunuyorum. Derneğin kuruluşuna emek veren meslektaşımız Sayın Zeki Çitçi’ye, Sayın Mehmet Kocatepe’ye ve diğer arkadaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Ankara’da böyle mütevazı bir evimizin olması, insanların gönül dostlarının zaman zaman toplanması bile tek başına çok anlamlı. İnşallah gelecekte hep beraber birlikte daha büyük projelere imza atarız diye duygularımı belirtmek istiyorum” dedi.Afyon Milletvekili Sayın Ali Özkaya ise; “Bu süreçte en temel konu gıda oldu, son dönemde. Hayat pahalılığı sebebi de nedir gıdadır. Şu yediklerimiz içtiklerimiz, şu açık büfe kahvaltı ve sınırsız yemekle ilgili ciddi bir öncülük yapıp bir sivil toplum kuruluşu olarak bunlarla ilgili birleşmenizde fayda var. Açık büfe kahvaltı ve serpme kahvaltı işinden vazgeçemiyoruz %50’si %60’ı israf oluyor. En pahalı gıdayı getiriyoruz çöpe atıyoruz. “Efendim bu israf olmuyor affedersiniz köpeklere veriyoruz.” Ya bu kadar kıymetli bir şey köpeklere verilmez ki. Bu memlekette yardıma muhtaç bir sürü ev var. Toplum olarak gıda israfından kaçınmalıyız.” ifade etti.
Dernek Genel Başkan Yardımcısı ATGV Genel Müdürü Mehmet Kocatepe konuşmasında; “İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneğimiz salgından sonra yavaş yavaş toparlanmaya başladı ve faaliyetlerini artırdı bu da yeni yönetimde yer alan kardeşlerimizin gayretleriyle olmaktadır. Ülkemizde STK sayı çok fazla ancak bu STK’lar toplumsal sorunların çözümü için eksik kalmaktadır. Hâlbuki toplumsal sorunlara yönelik çözüm önerilerinde bulunsa hem devletimizin ve hükûmetimizin işini kolaylaştıracak hem de halkı bilinçlendirecektir. Örneğin ben Genel Müdürlüğünü yaptığım Adalet Geliştirme Vakfına bağlı Hâkimevlerinde bu yıl açık büfenin kaldıralım tekfini yapacağım. Bu tür toplumsal sorunlarda öncülük yapmamız devletimizin de işini kolaylaştıracağını düşünmekteyim.” dedi.
Ayrıca Erzurumlu halk sanatçımız âşık Zeki Erdali ise programa bağlanmasıyla sözüyle gönüllere dokunarak renk katmıştır.
Program sonunda günün anısına Milletvekillerimize ve katılıcılara Kuran-ı Kerim hediye edildi.

TRT HABER -
https://www.trthaber.com/haber/guncel/idareci-ve-burokratlar-derneginin-dost-meclisi-programi-gerceklestirildi-668519.html


İHA HABER AJANSI -
https://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/idareci-ve-burokratlar-birligi-derneginden-dost-meclisi-programi-3608208/


HABERLER -
https://www.haberler.com/yerel/idareci-ve-burokratlar-birligi-dernegi-nden-dost-14833352-haberi/


BEYAZ GEZETE -
https://beyazgazete.com/haber/2022/3/31/idareci-ve-burokratlar-birligi-dernegi-nden-dost-meclisi-programi-6470125.html


İSTANBUL HABER -
https://www.istanbulhaber.com.tr/idareci-ve-burokratlar-birligi-derneginden-dost-meclisi-programi-haber-2028812.htm


MALATYA GÜNCEL-
http://www.malatyaguncel.com/idareci-ve-burokratlar-birligi-derneginden-dost-meclisi-programi-2019368h.htm